O nás - El Camino

Sledujte příběh Davida Böhma a restaurace El CaminoPoznejte cestu El Camino

Náš příběh začal v Mariánských Lázních a nyní pokračuje v Praze!

David Böhm začal svou gastronomickou dráhu v Mariánských Lázních v hotelu Bohemia. Jeho cesta dále vedla do severní Itálie a poté na mnoho let do Anglie. V Anglii se David seznámil se Španěly, kteří ho pozvali, aby s nimi vařil na vesnické fiestě v zapadlém koutě západního Španělska. Španělsko Davidovi jednou pro vždy učarovalo. Následovaly mnohé cesty, seznámení s vinaři a stáže v restauracích a vinařstvích. To vše vyústilo v otevření španělské tapas restaurace Medité v Mariánských Lázních. Cesta nyní pokračuje v Praze. El Camino…

Šéfkuchařem El Camino je Michal Mathé.

Po dokončení studia začal Michal pracovat v hotelech a restauracích se zaměřením na fine dining. Touha po zkušenostech na té nejvyšší úrovni ho zavedla do Londýna, kde působil mimo jiné v restauraci 108 Garage po boku Chrise Denney a dále ve dvouhvězdičkové The Ledbury pod vedením Bretta Grahama. Po sedmi letech v Británii se Michal rozhodl pro návrat do rodných Čech. Touha po objevování rozmanitosti světa gastronomie ho však neopustila, a tak je s radostí součástí týmu Davida Böhma.

David Böhm

Majitel restaurace


Majitel David je duší El Camino. Posbíral zkušenosti ve Španělsku, kde pracoval v několika restauracích. Španělsko je Davidovou velkou vášní. Přinést kus autentické španělské kuchyně a tamní vynikající vína do Čech byl Davidův sen.